Екоторбинка
Екоторба, екосумка — пакет багаторазового використання, що виготовлений або з натуральних матеріалів, або з таких полімерів, що швидко розкладаються під дією природних ферментів.
Головна ідея екоторб — альтернатива пластиковим пакетам. Виготовлені з міцних матеріалів, такі торби служать набагато довше звичайних поліетиленових пакетів.
Особливою складовою сучасних зміттєзвалищ є пластик, який становить близько 10% всього сміття. Пакетики, кульочки, пластикові упаковки та коробочки знайши своє щільне місце практично в усіх сферах діяльності. Вони необхідні для випадкових покупок, перенесення речей, які не вмістилися в звичайну сумку або рюкзак, незамінні для походу в найближчий магазин і для дитячих речей, які мами беруть з собою на прогулянку.
Величезним недоліком пластику є його висока стійскість до біодеградації. Тобто на сміттєзвалищах пластик може зберігатись десятиліттями, все більше й більше накопичуючись. При спалюванні пластику в повітря виділяються шкідливі для людини діоксини та інші продукти органічного розпаду.
Вирішенню проблеми пластику цілком підходить принцип “трьох R”: reduce, reuse, recycle. Що означає зменшення виробництва, повторне використання та перевиробництво. Одним із методів зменшення кількості пластику, що цілком підпадає під принцип “трьох R” є застосування еко-торб замість кульків та пакетів.
Ознаки та вимоги до еко-торб можна підсумувати такими пунктами:
Толерантність (дружність) до навколишнього середовища
Біодеградація
Здатність до повторного використання
Історія виникнення екоторби.
Еко-торби в США та Європі виготовляють і використовують ще з кінця минулого століття. В багатьох країнах світу також вже давно пропагують використання пакетів з натуральних матеріалів. Так, до прикладу, в Тайвані ще в 2003 році пластикові вилучили з торговельних центрів, в Японіїї влада агітує за використання полотняних торб, у деяких штатах Америки введено штрафи за використання пластикових пакетів. У багатьох розвинутих країнах товари в супермаркетах загортають у папір та складають у полотняні сумки.
Історія сумки авоськи починається зовсім в іншій країні. Сталося це в кінці 19-го століття в містечку Ждяр-на-Сазавою в Чехії. Підприємець Вавржін Крчіл вирішив взятися за виробництво жіночих сіток для волосся, але справа не принесла належного результату. Тому Крчіл, щоб зовсім не розоритися, придумав нове застосування решти матеріалів, щоб повернути хоча б трохи вкладених коштів. До наявних сіток підприємець приладнав ручки і став позиціонувати їх як сумки.
А сама назва «авоська» придумав письменник Володимир Поляков. У 80-х роках панувала ера дефіциту на все, при поході в магазин ніхто не знав чи буде щось потрібне в продажу. Тому, сумку з собою завжди брали «на авось».
Так називалася господарська сітчаста сумка, сплетена з ниток, яку за часів загального дефіциту завжди носили з собою: в кишені, портфелі або в дамській сумці - «авось» стане в нагоді! Вона витримує вагу від 20 до 70 кг і сьогодні «просувається» в моді як багаторазові еко-сумки.
Потім у авоськи з'явилися пластикові конкуренти - такі зручні і красиві пластикові короби з заклепками з торців, з масивними ручками, які постійно різали долоні. Вони теж були нестерпними (в сенсі, служили довго), але дуже швидко втрачали вигляд, забруднювались.
Застосування авоськи зійшло нанівець наприкінці 20 століття. Потім почалася епоха пластикових пакетів. Спочатку це були дуже барвисті, з яскравими принтами, з зображеннями зірок естради непрозорі пакети. І лише з початком моди на еко-тренди сьогодні знову заговорили про відродження авоськи.
До України поняття про еко-торби докотилось із запізненням. Власне про торбинки багаторазового використання почали говорити лише кілька років тому. Існує декілька компаній впровадження еко-торб(наприклад, проєкт «Торба – природі!». Новий вид товарів також дав натхнення для виробників хенд-мейду. Прикладом креативного підходу до створення толерантних до природи сумок може бути марка Prekrasna, де на торбах, окрім всього іншого, зображені зникаючі та рідкісні види рослин, що потребують охорони.
Практично кожен бренд пропонує купити зручні і стильні еко-сумки. Однак не всі виробники створюють вироби з натуральних тканин.
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
МІЖ ЕКОСУМКОЮ ТА ПОЛІЕТИЛЕНОВИМ ПАКЕТОМ.
Найчастіше екосумку шиють з натурального полотна, переважно з бавовни і льону. Крій нескладний: з матерії вирізують два прямокутника, відрізки підвертають і з'єднують. Виходить звичайний мішок, до якого пришивають довгі ручки. Деякі майстрині додають бічні частини і дно, яке старанно зміцнюють додатковими стежками або підкладкою. Така модель виходить більш місткою, здатна витримати істотну вагу. Головне, щоб нитки і тканину були досить міцними. Аксесуар може ефектно доповнити образ молодої дівчини і підкреслити її граціозність. Він прекрасно поєднується з класичними туфлями і сукнями. За рахунок натурального полотна і колоритного декору, проста модель перетворюється в ексклюзивну і молодіжну еко-сумку. На неї запросто нанести акварельний малюнок, друкований принт або напис.
Більш складну, але цікаву і красиву еко-сумку, схожу на авоську, можна зв'язати самостійно з бавовняної, лляної або змішаної нитки (з додаванням акрилу).
А якщо подивитися в соціальних групах, які сумки шиють майстрині, будете в захваті!
А ще, еко-сумки - непогана ідея для маленького бізнесу. Освоїли техніку, шийте та продавайте. У всякому разі – це чесно зароблені гроші, нехай і невеликі.
Починайте творити,
створюйте свою колекцію легких чудових сумок.
Технологія виготовлення еко-сумки.
МОДЕЛІ-АНАЛОГИ
Об’єкт проєктної діяльності: екоторбинка-шопер
Основна технологія: технологія обробки текстильних матеріалів машинним способом
ВАРІАНТ 1. Шиті торбинки з намальованим фарбами малюнком
ВАРІАНТ 2. Шиті торбинки з джинсів.
ВАРІАНТ 3. Шиті торбинки різних конструкцій та оздоблень.
ВАРІАНТ 4. В’язані торбинки
Екоторба, екосумка — пакет багаторазового використання, що виготовлений або
Екосумки набули популярності завдяки своїй екологічності та довговічності. UAportal підготував вичерпний огляд переваг та недоліків такої торби. Розуміючи ці моменти, можна прийняти виважене рішення стосовно їх придбання та використання.
Переваги екосумок:
Екологічність
Однією з головних переваг екоторбинок є їхній нешкідливий вплив на навколишнє середовище. На відміну від одноразових пластикових пакетів, екоторбинки придатні для багаторазового використання і можуть значно зменшити кількість пластикових відходів.
Довговічність та міцність
Екоторбинки зазвичай виготовляються з міцних матеріалів, таких як полотно або перероблені тканини, що робить їх міцними та довговічними. Вони витримують великі навантаження і мають меншу ймовірність порватися або зламатися порівняно з поліетиленовими пакетами.
Читайте також: Як прибрати жуйку з волосся без ножиць
Універсальність та зручність
Екоторбинки бувають різних розмірів та дизайну, що робить їх універсальними для різних цілей. Їх можна використовувати для покупок продуктів, носіння книг або навіть як модний аксесуар. Крім того, багато екосумок складаються і мають невелику вагу, що дозволяє їх легко носити з собою і зберігати, поки вони не використовуються.
Недоліки екосумок:
Початкова вартість
Екоторбинки мають вищу початкову вартість порівняно з одноразовими поліетиленовими пакетами. Хоча в довгостроковій перспективі вони є більш економічно вигідними завдяки можливості багаторазового використання, деяким людям може бути важко виправдати початкові інвестиції, особливо якщо вони звикли до безкоштовних поліетиленових пакетів, що надаються магазинами.
Обслуговування
Екоторбинки потребують регулярного чищення. Якщо їх не прати належним чином, вони можуть з часом накопичувати бруд, бактерії або неприємні запахи. Цей нюанс може бути незручним для деяких людей, які надають перевагу одноразовим пакетам.
Наявність та доступність
Хоча екоторбинки стають дедалі популярнішими, вони можуть бути не такими доступними, як поліетиленові пакети, у деяких регіонах. Це може стати проблемою для людей, які забувають взяти їх з собою або несподівано потребують додаткових торб. Відсутність постійного доступу може зменшити використання екосумки та її ефективність.
Нагадаємо, ми вже писали, чому посудомийка погано миє посуд.
Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!
Коментарі
Дописати коментар